تنها کافی است در اینترنت عبارت تولید محتوا را جستجو کرده باشید. با انبوهی از شرکت ها و افرادی روبرو خواهید شد که این خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند. اما آیا واقعا نیاز به تولید محتوا داریم؟ تولید محتوا چه کاربردی برای ما دارد؟ تنها آنرا برای موتورهای جستجو و سئو می نویسیم یا کاربرد دیگری هم برای ما دارند؟ تمام این موارد را قصد داریم در این مقاله با یکدیگر بررسی و تحقیق کنیم.

تولید محتوا برای موتور های جستجو (سئو)

تولید محتوا شاید یک کاربرد بسیار مهمی که دارد آن چیزی که منجر به نتیجه گرفتن ما در نتایج جستجو می شود. این یک واقعیت انکار نکردنی است که تولید محتوا می تواند به نتیجه گیری ما در نتایج جستجو کمک شایانی بکند. تولید محتوای به روز و منظم که بتواند موتورهای جستجو را قانع کند به سایت شما رتبه خوبی بدهند یک شیوه موفقیت برای هر کسب و کاری در اینترنت است. اما این موضوع گاهی می تواند به ضرر شما هم تمام شود. استفاده کننده نهایی را نباید فراموش کنیم. کسی که از نتایج جستجو استفاده می کند یک فرد انسانی است.

وقتی کسی سایت شما را در رتبه های نخست جستجو مشاهده می کند، قطعا اعتباری خاص برایتان قائل خواهد شد. اما این اعتبار را ممکن است در عرض کمتر از چند ثانیه از دست بدهید. اگر کاربر به صفحه ای وارد شود که در آن محتوا هیچ گونه نیازی از او را برآورده نمی سازد و یا آنقدر گمراه کننده و بد نوشته شده که مجبور می شود دوباره جستجو کند، همه چیز خراب شده است. شما با نرخ بازگشت Bounce Rate زیادی روبرو خواهید شد. همین نرخ بازگشت بالا به زودی و در آینده ای نه چندان دور رتبه شما را دچار افت خواهد کرد. موتورهای جستجو برایشان مهم است کاربران از نتایجی که به دست آورده اند رضایت داشته باشند. نرخ بازگشت بالا نشان می دهد آن وب سایت نتوانسته است نیاز کاربران را به درستی برآورده سازد.

آیا به تولید محتوا نیاز داریم؟

آیا به تولید محتوا نیاز دارید؟ پاسخ به این سوال همیشه یک چیز است: بله و همیشه. شما برای اینکه با مشتریان خود در ارتباط باشید باید به آنها محتوایی دهید که توسط آن بتوانند شما، خدمات و برندتان را بشناسند. بدون تولید محتوا این امر میسر نمی شود. البته توجه داشته باشید تنها یک محتوای متنی مورد نظر نیست. بلکه انواع محتوا می تواند به شما کمک کند. در نظر داشته باشید این موضوع تنها برای کسب و کارها نیست که دارای اهمیت است، بلکه برای اینکه شما حرفتان را به گوش کسی برسانید، باید آنرا در قالب یک نوع محتوا به مخاطب ارائه دهید.

تصور نکنید تولید محتوا امری جدید است. خیر، تولید محتوا از زمانهایی بسیار دور تر از انکه فکرش را بکنید در کنار بشریت وجود داشته است. با تولید محتوا افراد توانسته اند در تاریخ کارهای بسیار بزرگی بکنند. شاید آن زمان ابزاری مانند اینترنت و وب سایت در تصور کسی هم نمی گنجیده است، اما همیشه روشی برای ارائه محتوا وجود داشته است. از رسانه های تصویری مانند نقاشی گرفته تا متون کتاب ها و سخنرانی ها و همه اینها هر کدام محتوایی بودند که به مخاطبین خود ارائه می شدند. با محتوا شما در ذهن مخاطب وارد می شوید.

پس اگر می خواهید حرف یا صدای شما شنیده شود، آنرا بیان کنید: این کار همان تولید محتوا است.

کسی به محتوا شما توجه نمی کند، تنها چند خط و نوشته بلد در آن خوانده می شود!

بارها و بارها این حرف را از افراد محتلفی شنیده ام. این حرف شاید در بسیاری موارد صحیح باشد، اما کلیت آن دچار ایراد است. اگر محتوای شما بی ارزش است، پس شاید حرف شما ارزشمند نیست! هر محتوایی زمانی بیان می شود که قرار است حرفی به مخاطبین خود بزند، اگر شما حرفی برای مخاطبین خود ندارید، چگونه انتظار دارید برایشان پر رنگ باشید؟

شما برای هر چیزی هزاران محتوا برای تولید کردن دارید. تصور نکنید تنها خصوصیات یک محصول و یا ویژگی های یک خدمات است که محتوای شما است. خیر محتوای شما بسیار وسیع تر است. محتوای شما می تواند داستان شما باشد. می توانید داستان خود را به مخاطبینتان بگویید. آنها را از اهمیت حرفتان آگاه خواهید کرد. از کارکرد هایی که محصول، خدمات و یا صحبت شما برایشان دارد آگاه خواهید ساخت. آنها را آگاه کنید چرا شما را باید انتخاب کنند. آیا به راستی شما هیچ حرفی برای گفتن ندارید؟ من بعید می دانم.

فکر نکنید محتوا تنها چند خط نوشتار، یک تصویر، صوت و یا ویدئو است. محتوا تمام آن چیزی است که ما با آن با یکدیگر ارتباط می سازیم. دامنه محتوا بسیار وسیع تر از آن است که فکر می کنیم. محتوا یک پارادایمی است که سالهاست با بشریت بوده و است و می توان با اطمینان گفت تا همیشه کنارمان باقی خواهد ماند، حداقل تا زمانی که با یکدیگر به هر شیوه ای ارتباط بر قرار می کنیم.

خدمات تولید محتوا

اگر شما هم قصد داشتید یک محتوای با کیفیت را برای سایت، شبکه اجتماعی و یا هر رسانه دیگری که دارید تولید کنید و برای آن نیازمند یک تیم از متخصصین بودید، تنها کافی است با ما در ارتباط باشید. به صفحه تولید محتوا وارد شوید و در آنجا خدمات مورد نظرتان را انتخاب کرده و سفارش دهید.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

صفحه اینستاگرام

علاوه بر سایت، تیم ما در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت می کند. شما می توانید آخرین تخفیف های ویژه، مطالب و دانستنی های جذاب، آموزش های رایگان و غیره را در اینستاگرام ما دنبال کنید.

دنبال کردن صفحه در اینستاگرام