تولید محتوا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال است. هر بخش از محتوایی که تولید می‌کنید شامل خبرنامه‌ها، پست‌های بلاگ و مطالعات موردی باید در راستای ارزش‌های برند شما باشند و جامعه مخاطبین و نرخ تبدیل به مشتری را افزایش دهند. پس از اینکه مخاطب هدف خود را شناسایی کردید، چند گام وجود دارد که کمک می‌کند کیفیت و تأثیرگذاری فرایند تولید محتوا را بهبود دهید.

۱) هدف تولید محتوا را مشخص کنید

انواع مختلف محتوا اهداف مختلفی نیز دارند. برای مثال مطالعات موردی نشان‌دهنده مهارت و تجربه شرکت شما در یک حوزه مشخص هستند، مقالات بلاگ برای جذب مخاطبین علاقه‌مند به موضوعات مختلف و با ارزش خبری تهیه می‌شوند. با مشخص کردن هدف خود از تولید محتوا در ابتدای کار، می‌توانید از تولید محتوای مناسب و سازگار با اهدافتان اطمینان حاصل کنید.

۲) محتوای مفید و باکیفیت تولید کنید

یک قاعده سرانگشتی در تولید حتوا وجود دارد و آن هم این است که هر محتوایی که تولید می‌کنید باید برای جامعه مخاطبین هدف جذاب و مفید باشد. هر چه محتوا با علایق جامعه هدف همسوتر باشد، بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود و تأثیرگذاری آن دوچندان می‌شود.

محتوا در شبکه های اجتماعی

۳) محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید

انواع محتوای تولیدشده خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا مخاطبین بیشتری محتوای شما را ببینند. محتوایی که در هر شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارید باید متفاوت و منحصربه‌فرد باشد تا مخاطبین دلیلی داشته باشند که شما را در تمام شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند. پست‌های بلاگ معمولاً بیشتر از همه به اشتراک گذاشته می‌شوند و باعث ارتقاء رتبه نمایش در نتایج موتور جستجو نیز می‌شوند.

۴) از محتوای چندرسانه‌ای استفاده کنید

محتوای متنی خود را با استفاده از عکس‌ها، تصاویر، ویدئوها و اینفوگرافیک کامل کنید. طبق پژوهشی که توسط آژانس تبلیغاتی MDG انجام شده مشخص شد که محتوای متنی که با تصاویر جذاب همراه می‌شوند ۹۴ درصد بیشتر از محتوای متنی بدون تصویر مشاهده می‌شوند. در همین پژوهش مشخص شد که ۶۷ درصد کاربران اینترنت برای عکس واضح و با کیفیت از محصولات اهمیت بیشتری نسبت به نقدها نگاشته‌شده برای محصولات قائل هستند.

۵) برای بهینه سازی موتور جستجو برنامه‌ریزی کنید

به جای اینکه ابتدا به تولید محتوا بپردازید و سپس در محتوای تولیدشده به دنبال کلمات کلیدی بگردید، یک برنامه مدون برای بهینه‌سازی موتور جستجو داشته باشید و محتوا و کلمات کلیدی را با توجه به آن انتخاب و تولید کنید. این برنامه به شما کمک می‌کند تا پرطرفدارترین و مؤثرترین موضوعات را برای تولید محتوا انتخاب کنید.

۶) محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید

بررسی موفقیت محتوای تولیدشده فراتر از بررسی تعداد دفعات دیده‌شدن است، باید شاخص‌های مختلفی برای ارزیابی موفقیت محتوا تعریف کنید تا با اندازه‌گیری مستمر آن‌ها بتوانید کیفیت تولید محتوا را افزایش بدهید. چند مورد دیگر از شاخص‌های مفید می‌تواند تعداد دفعات به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی و رتبه نمایش در نتایج موتور جستجو باشند. شاخص‌ها باید با توجه به اهداف کسب‌وکار و تولید محتوا مشخص و به طور مستمر پایش و تحلیل شوند.

, , ,
اشتراک گذاری:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

صفحه اینستاگرام

علاوه بر سایت، تیم ما در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت می کند. شما می توانید آخرین تخفیف های ویژه، مطالب و دانستنی های جذاب، آموزش های رایگان و غیره را در اینستاگرام ما دنبال کنید.

دنبال کردن صفحه در اینستاگرام