بیشتر کارشناسان بازاریابی معتقدند که محتوا عنصر اصلی است؛ در حالی‌ که بقیه بر شبکه‌های اجتماعی و قدرت نفوذ آن‌ها تأکید دارند. اما آنچه مهم است این است که تمام فعالیت‌های بازاریابی باید همسو با استراتژی محتوا باشد و حضور کسب‌وکار و برند در تمام کانال‌ها از جمله شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی باید با این دید باشد.

بازاریابی ایمیلی پلی بین بازاریابی سنتی و بازاریابی مدرن

گذر زمان و ظهور پدیده‌هایی مثل پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تا حدودی ایمیل را از ارتباطات روزمره بین افراد و حتی تماس‌های کاری به حاشیه رانده است، اما همه این‌ها نتوانسته از اهمیت پرداختن به بازاریابی بر بستر ایمیل بکاهد. برخلاف رشد بیش از پیش محبوبیت پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی همچنان مطمئن‌ترین کانال بازاریابی دیجیتال برای شرکت‌های فعال در حوزه B2B است. البته هنوز هم هستند کارشناسان بازاریابی که در شرکت‌های B2B فعال هستند و از روش‌های سنتی مانند قرارها و تماس‌ها استفاده می‌کنند. بازاریابی ایمیلی به نوعی یک پل بین بازاریابی سنتی و مدرن است، چرا که شما باز هم نامه‌های تبلیغاتی به صورت فیزیکی بر بستر اینترنت ارسال می‌کنید.

چرا باید تمرکز ویژه‌ای روی بازاریابی ایمیلی به‌عنوان مطمئن‌ترین کانال داشته باشید؟

  • بازاریابی ایمیلی نرخ بازگشت سرمایه بالایی دارد. این نوع از بازاریابی، به‌طور میانگین نرخ بازگشت سرمایه (ROI) 4300 درصدی دارد.
  • درآمدزایی از ایمیل در سال‌ ۲۰۱۴ نسبت به سال قبل تا ۲۰% افزایش را تجربه کرده است.
  • ۶۰% از کارشناسان بازاریابی باور دارند که بازاریابی ایمیلی بازگشت سرمایه مثبت ایجاد می‌کند.
  • ۴۰% از کاربران، با سایت‌ها از طریق ایمیل آشنا می‌شوند.
  • ۶۴% از افراد، ایمیل‌ها را از طریق موبایل خود چک می‌کنند.
  • اضافه کردن دکمه اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی به ایمیل‌های ارسالی، نرخ کلیک (CTR) را تا ۱۵۰%افزایش می‌دهد.
  • ۵۶% در صد کسب‌وکارها برای افزایش یا ایجاد بازاریابی ایمیلی در سال ۲۰۱۶، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام داده‌اند.
, , , , , ,
اشتراک گذاری:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

صفحه اینستاگرام

علاوه بر سایت، تیم ما در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت می کند. شما می توانید آخرین تخفیف های ویژه، مطالب و دانستنی های جذاب، آموزش های رایگان و غیره را در اینستاگرام ما دنبال کنید.

دنبال کردن صفحه در اینستاگرام